S barevným deštníkem budou i deštivé dny o něco veselejší

Od léta každý z nás očekává něco jiného. Pro děti je to především vidina dvouměsíčních prázdnin, času stráveného někde u vody, spousty zábavy a legrace. Co nám všem ale dokáže zkazit náladu, je déšť. Když prší, jsme nuceni trávit s dětmi čas doma a když dojdou nápady na zábavu, dítka se začnou nudit. A každý rodič si určitě umí živě představit, jak protivné dokážou děti být, když se nudí.

moniquefischer / Pixabay

Najděte na dešti něco pozitivního

I když prší, nemusíte se doma zamknout na několik západů. Vždyť takový vlahý letní deštíček ještě nikomu neublížil. A nejste přece z cukru. Navíc děti milují skákání v kalužích tak proč jim to nedopřát? Samozřejmě pouze za předpokladu, že venku zrovna neřádí monzun. Ideální jsou třeba takové chvíle, kdy déšť přijde nečekaně – zatímco ještě před chvilkou svítilo sluníčko, najednou z nebe padají kapky deště. A jelikož sluníčko pořád ještě svítí, běžte s dětmi hledat duhu. Určitě se někde objeví!

Ať vám neprší na hlavu

Obujte na nohy holinky, do ruky popadněte deštník a hurá ven! Trocha vody ještě nikoho nezabila, a že budou děti krapet mokré? No tak se za chvilku převléknou do suchého. To přece ničemu nevadí! Uvidíte, že s barevným deštníkem budou i deštivé dny rázem o něco veselejší a už vám nebude tolik vadit, že jsou na nebi temné mraky, ze kterých padají dešťové kapky.

Pro kluky i holky

Každé dítě by mělo mít svůj deštník. Ať už pro tyto bláznivé chvíle, kdy v dešti vyběhne na zahradu a bude hledat duhu, nebo pro případy, kdy na procházce začne pršet. Deštník se hodí i na výlet, počasí je totiž nevyzpytatelné. Růžový deštník s vílou určitě potěší každou malou holčičku. Klukům naopak očička zazáří díky modrému deštníku s pirátem. Když budete mít po ruce veselý deštník, déšť už vám nevyžene úsměv z tváře!