Obrázkové kostičky nabízí vícero využití

Jen málokdo by si nepamatoval na své dětství strávené mimo jiné hraním s dřevěnými kostkami! Právě kostky dříve patřily mezi nejoblíbenější hračky, i když to možná bylo dáno tím, že před lety tolik možností nebylo. Dřevěné kostky ušly už pěkný kus cesty, doprovází nás již po mnoho desetiletí a i přesto, že se nejedná o výdobytek moderní doby, stále nás to k nim táhne. A k lásce ke hře s dřevěnými kostičkami vedeme i naše děti.

S kostičkami se dá vyhrát na několik způsobů

Také vás při pohledu na dřevěné kostky s obrázky zaplaví vlna nostalgie? Nebojte se, nejste v tom sami! Všechny starší ročníky zažívají něco podobného, proto se není vůbec čemu divit, že se k této oblíbené hře vracíme i teď společně s našimi dětmi. Dřevěné kostky slibují hned několik možností pro využití, zažijete s nimi spoustu zábavy na několik způsobů.

Hans / Pixabay

Skládání obrázků

Když se vysloví slovní spojení dřevěné kostky, většina z nás si automaticky vybaví skládání obrázků podle jednotlivých dílků nalepených na kostkách. To byla tenkrát zábava, viďte? Zvlášť, když pak stačilo kostičky jednoduše několika pohyby přeházet a obrázky se nám doslova měnily před očima. Skládání obrázků děti baví i dnes, stačí se jim jen trefit do noty a vybrat takové kostky, na nichž budou obrázky s jejich oblíbenými kreslenými hrdiny – například se včelkou Májou! Do skládání se pak můžete zapojit i vy.

Stavění věží

Jak jsme se již zmínili po pár řádků výše – s dřevěnými kostkami si užijete opravdu spoustu legrace. Máte-li menší děti, které ještě nemají rozum ze skládání obrázků, můžete kostky využít i k další velice oblíbené aktivitě: stavění věží a komínů. Jejich následné bourání dokáže většinu dětí zabavit i na dlouhé minuty doprovázené srdečným smíchem a radostí z toho, když se věž zhroutí k zemi.