První dřevěná knížka pro nejmenší

Děti rády objevují a poznávají věci okolo sebe. Vše nové je pro ně strašně zajímavé a za každou cenu to musí podrobit prozkoumání. Proto neustále potřebují nové podněty, které je něčím zaujmou a přinutí i několik minut objevovat. Skvělou hračkou tak pro ně může být i dřevěná knížka, která je díky svým pestrobarevným obrázkům nadchne. Stačí si jen vybrat!

AdinaVoicu / Pixabay

Dřevěná knížka dětem neublíží

Kvalitní dřevěná hračka v podobě barevné knížky je pro děti mnohem lepší, nežli plastové hračky, které v sobě obsahují škodlivé látky. Dřevo je přírodní a především zdravotně nezávadný materiál, který dětem nikterak neublíží a dřevěnou knížku tak můžete bez starostí věnovat i těm nejmenším dětem.

Jak vybrat tu pravou?

Nechceme tady tvrdit, že dětem je to jedno. Na jednu stranu je to ale pravda, zvláště ty úplně nejmenší nadchnete prakticky čímkoli. Asi nejdůležitějším aspektem je barevnost, čím barevnější a pestřejší dřevěná knížka bude, tím větší je šance, že se do ní dítko zamiluje doslova na první pohled. Záleží jen na vás, zda vyberete knihu s obrázky ovoce nebo zvířátek. Pokud jí nebudou chybět veselé barvičky, sklidí úspěch na 100 %!

Hraní není překážka

Pokud pořizujete knihu pro batole, možná si kladete otázku, zda vůbec vydrží dětské rozvernosti. Ta je totiž pro děti v tomto věku typická, dítka ještě neumí korigovat sílu a s hračkami tak často zachází silněji, než by bylo potřeba. V případě dřevěné dětské knížky se ale není čeho obávat, jsou navržené tak, aby odolaly i tvrdšímu zacházení rozverných dítek.

Jen jedna nestačí!

Jsme přesvědčeni o tom, že jen jedna knížka vašemu dítěti stačit nebude. Jakmile objeví všechny obrázky a do posledního detailu prozkoumá každou stránku, bude chtít další objekt k pozorování. A víte co? Vůbec to nevadí! Vždyť knížek není nikdy dost! Navíc je pravděpodobné, že pokud dítě již od útlého věku povedete ke knihám, vypěstujete v něm lásku doslova na celý život!