Rozvíjení motoriky s hlavolamem bude děti bavit

Rozvíjet u dítěte motoriku již v útlém věku je velice důležité. Samozřejmě ale všeho s mírou, protože i motorický vývoj má svá pravidla a rozhodně není na místě něco tlačit přes sílu. I přesto ale můžete svým dětem s rozvíjením motoriky pomoci a to prostřednictvím hlavolamu. Dítka to budou brát jako hru, která je zabaví a zároveň pro ně bude prospěšná i z pohledu rozvíjení schopností a dovedností. Zkuste to – nemůžete nic ztratit, ba naopak jedině získat!

Dung_Dang / Pixabay

Proč právě hlavolam?

Možná se teď podivujete, jaký má smysl kombinovat rozvíjení motoriky právě s hlavolamem. Ono to má své logické vysvětlení: hlavolam je velice šikovná hračka, která rozvíjí hned několik dětských dovedností najednou. Jde tedy nejen o samotnou motoriku, ale i o schopnost se soustředit nebo přemýšlet nad správným tahem. Dítka se tak trénují v koncentraci a trpělivosti, kdy především trpělivost mnoha dětem chybí.

Je to zábava!

Pokud chcete dítě naučit něco nového, musíte na to jít chytře. Vydáte-li se cestou přímého učení, kdy budete dítě nutit něco pochopit i přes jeho viditelné protesty, s největší pravděpodobností na své cestě daleko neujdete. Možná se ani nehnete z místa a to by byla škoda. Barevný dřevěný hlavolam, který je zdravotně nezávadný a vyrobený z kvalitního materiálu, jenž hravě odolá i hrubšímu zacházení, je ale jiná liga. Je veselý, hýří barvami a v očích dítěte se tak stane vítaným středobodem zájmu. A to je první krok na vaší cestě za rozvíjením dětských schopností a dovedností.

Hračka i pro menší děti

Možná se zdá, že je hlavolam určený pouze pro starší děti, které již budou mít rozum z jeho principu. Není to pravda. I menším dětem můžete hlavolam darovat, uchopováním jednotlivých kuliček do ručičky si budou procvičovat jemnou motoriku i bez ohledu na to, zda budou skládat kuličky dle dané předlohy. Každé dítě si s hlavolamem vyhraje, jen trochu po svém.