Učte děti poznávat tvary pomocí stavebnice

Učit děti něco nového může být někdy pořádná fuška. Děti jsou známé svou netrpělivostí a nepozorností, u ničeho dlouho nevydrží a rodiče tak ztrácí nervy i odhodlání se do čehokoli pouštět. Přitom by tak rádi vedli své děti na cestě za poznáním nových věcí a dovedností! Možná i vy toužíte své dítě něco naučit, ale setkáváte se s nezájmem. Vaši ratolest to prostě nebaví, a ačkoli se snažíte, vaše píle nepřináší kýžené ovoce. Tak co s tím?!

Už umíš tenhle tvar?

Jednou z mnoha věcí, které se dítka ve svém útlém věku učí, jsou tvary. Právě s touto dovedností jim jakožto rodiče můžete pomoci. Ale musíte na to jít chytře. Pokud se před dítě postavíte s nezajímavými tvary a budete jej nutit do jejich poznávání, s největší pravděpodobností před vámi ratolest uteče. A tvary si tak budete moci skládat sami.

Jak na to?

Nejlepší strategie, kterou můžete zaujmout, je učení hrou. Jednoduše dítěti ukažte, že naučit se něčemu novému může být ve skutečnosti velká zábava. Uvidíte, že okamžitě změní názor, vždyť děti hry milují! Zkuste to se stavebnicí, která dítěti pomůže poznávat nové tvary. Ty jsou krásně barevné a získají si tak dětskou pozornost. Na dřevěné desce jsou vyznačené obrysy tvarů a úkolem dítěte bude napasovat správný dírek do příslušného otvoru.

Ukažte dítěti, že jste mu na blízku

Ne všechny děti disponují dostatečným množstvím trpělivosti. Dobře, skoro žádné dítě není trpělivé a ty nejmenší už vůbec ne. Když se vaše dítko bude učit poznávat nové tvary s dřevěnou stavebnicí, buďte mu nablízku. Nebojte se mu podat pomocnou ruku a už vůbec nepodléhejte myšlence, že když mu teď pomůžete, nic se nenaučí. Není to tak. Naopak dítku pomůžete zvládnout chvíle, kdy se mu nebude dařit najít správný dílek. A víte přece, že ve dvou se to lépe táhne!