Zábava na zahradě, aneb kdo si hraje, nezlobí!

Počasí konečně dostalo tolik rozumu, aby nás obdařilo dny plnými hřejivého sluníčka a teplot, které nám umožňují trávit s dětmi většinu volného času na zahradě. Nezáleží na tom, zda máte svou vlastní zahradu přiléhající k rodinnému domku nebo si za zahrádkou musíte dojet. Tak či onak určitě dáte přednost možnosti být venku, nežli sedět zavření doma. Vyrazit s dětmi ven je jedna věc, připravit pro ně pestrý program je věc druhá. A co si budeme nalhávat – mnohdy daleko náročnější.

AdinaVoicu / Pixabay

Jak a čím děti venku zabavit?

Každý rodič moc dobře ví, že jakmile se dítko nějakou aktivitou zaměstná, nemá čas na vymýšlení blbostí a lumpáren. Není se tak čemu divit, že většina rodičů nechce nic ponechat náhodě, a proto si láme hlavu nad tím, jak a čím děti zabavit. Došly vám nápady? Nějaké pro vás máme!

Balónky děti milují

Hledáte-li zábavu pro batolata či menší děti, doporučujeme vsadit na bazén s balónky. Barevné kuličky totiž všechny děti milují, bez výjimky.  Bazének můžete umístit na zahrádku – klidně i do trávy nebo deku rozloženou na betonu. Stačí bazén nafouknout, což vám zabere pár vteřin, nasypat balonky a zábava je na světě.

Maminko, starej se!

Většina holčiček si ráda hraje na maminky. Kočárek je tak pro malou holčičku nepsanou povinností. Na zahradě je navíc spousta místa pro to,  aby mohla malá maminka s miminkem na procházku. Chybět nesmí odnímatelná taštička na doplňky.

Pohyb dětem svědčí

Zdravý pohyb ještě nikdy nikomu neublížil, dětem už vůbec ne. Veselá zelená prolézačka v podobě housenky přinutí k pohybu i ty největší dětské lenochy. Prolézání je zaručeně bude bavit, mimo jiné se zlepší jejich fyzická kondice. Menší děti naopak mohou bavit chodítka, chození na nich si vyžaduje dostatek rovnováhy a pozornosti. I tím můžete ratolesti zabavit.

Útočiště před nepřáteli i sluníčkem

Budete-li na zahradě trávit čas i ve slunných dnech, měli byste dětem zajistit přístřeší, které jim poskytne vítaný stín. Donutit ale děti sedět na terase, to může být opravdu nadlidský úkol. Pokud jim ale na zahradě postavíte stan, můžete se vsadit, že v něm budou čas trávit dobrovolně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *