Jak zařídit pokojíček pro chlapečka?

Jednoho dne to potká každého rodiče a zrovna teď přišla řada i na vás. Ještě před pár měsíci byl váš chlapeček tím malým uzlíčkem štěstí, kdežto teď už je to velký kluk. A ten si vyžaduje vlastní pokoj, který bude jen a jen jeho. Touží po soukromí a zázemí, kam budou mít rodiče vstup zakázán. Sice má do puberty ještě daleko, ale vy už teď – jakožto vnímaví rodiče – pozorujete, že stále častěji prosazuje své názory. Tak a je to tu, pojďme zařídit pokojíček pro vašeho malého-velkého raubíře!

Když je čas jít spát

Nejdůležitější částí dětského pokoje je postel. Čím menší dítko je, tím více si dejte záležet s jejím výběrem. V útlém věku se dětské tělíčko formuje, získává základ do dalšího života. Špatnou volbou lůžka byste mu mohli jen uškodit.

Kromě postele nebude na škodu, pokud do dětského pokoje vašeho chlapce umístíte i menší pohovku. Na té si bude moci číst, prohlížet knížky nebo lenošit.

Hrajeme si společně

Určitě víte, že dětský pokoj musí splňovat několik funkcí. Kromě zázemí pro spánek a relaxaci musí dítku nabídnout i místo pro hraní. To k dětem neodmyslitelně patří a pravda je taková, že si děti hrát musí, je to nedílná součást jejich vývoje. A co by to bylo za klučičí pokojíček, pokud by v něm chyběla vláčkodráha! Jen málokterý kluk dokáže hře s vláčky odolat. A kdo ví – s největší pravděpodobností do hry vtáhne i rodiče.

Naučme se něco nového

Další funkcí pokojíčku pro dítě je učení. Děti se neustále něco učí a je potřeba, aby je v tom pokoj vybízel a motivoval. Zvláště pak v útlém věku, kdy mohou podněty v pokoji v dítěti podporovat v rozvíjení jednotlivých vlastností a dovedností. Originální dekorací a zároveň šikovnou učební pomůckou může být polička s písmenky. Ty mají podobu vláčku s vagony, díky čemuž můžete dítko učit jednotlivá písmena formou hry. Je to rozhodně lepší nápad, nežli dítě nutit sedět u stolu.