Znát písmena a hodiny je základ. Naučte je děti s pomocí hry!

Už jako malé děti se učíme mnoha důležitým věcem. Kromě základních dovedností, jako je třeba umění chodit nebo mluvit, si postupem času a s přibývajícími roky osvojujeme i další znalosti – kupříkladu znalost písmen. Pokud bychom neuměli abecedu, nemohli bychom číst ani psát. A to je k životu přece potřeba!

Děti se rády učí…

…když je nenutíte! Děti jsou úžasná stvoření, neskutečně učenliví tvorečkové, kteří jsou tak nádherně „tvární“, že se s nimi dá skvěle pracovat. Děti se moc rády učí novým věcem, protože si pak připadají důležité.

Má to ale jednu podmínku: nesmíte je nutit!

jakmile děti nutíte do učení, stává se z radosti povinnost. A nesmírná nuda, která každého malého objevitele zaručeně velmi rychle otráví. Naštěstí se tomu dá poměrně snadno předejít. Jak? Jednoduše! Jděte na to učení formou hry!

Á, bé, cé, dé, é, ef…

…gé, há, chá, í, jé, ká, el. A tak dále a tak dále, však vy víte, jak abeceda pokračuje. Aby to věděly i vaše děti, naučte je písmenka s pomocí puzzle. Dřevěné puzzle hraje všemi barvami a děti si ho zamilují už na první pohled. Zapamatovat si jednotlivá písmenka bude rázem o to jednodušší. Puzzle můžete společně s dětmi vkládat podle tvaru a zároveň u toho pilovat jejich znalost. Uvidíte, že děti rychle pochopí, jak to vlastně celé funguje!

Mami? Kolik je hodin?

Jako včera touhle dobou! Ani bez znalosti hodin se děti v životě neobejdou a čím dříve je hodiny naučíte, tím samostatnější budou. Naučit se hodiny není úplně jednoduché a ne všechny děti dokážou okamžitě pochopit, jak to s těmi čísly a rafičkami vlastně je. Krtkovy dřevěné hodiny vám a především vašemu dítěti pomohou dostat znalost hodin „do ruky“ a především do paměti. A půjde to i bez vztekání, to se spolehněte!